Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ameliyat sonrası vücudunda gazlı bez unutuldu iddiası

İLAYDA A. (24) GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE NEVŞEHİR’DEKİ ÖZEL VERSA HASTANESİ’NDE SEZARYEN İLE DOĞUM YAPARAK BİR KIZ ÇOCUĞU DÜNYAYA GETİRDİ. 1 GÜN HASTANEDE YATAN ANNE İLAYDA A., DAHA SONRA TABURCU EDİLEREK EVİNE GİTTİ. DOĞUMUN ARDINDAN EVİNDE SIK SIK RAHATSIZLANAN ANNE, ARADAN 1 HAFTA GEÇMEDEN TEKRARDAN DOĞUM YAPTIĞI HASTANEYE BAŞVURARAK ŞİKAYETİNİ DİLE GETİRDİ. YAPILAN TAHLİLLER SONUCUNDA HASTANIN VÜCUDUNDA AMELİYAT ESNASINDA SARGI BEZİ UNUTULDUĞU VE BUNDAN KAYNAKLI DA KANA İLTİHAP KARIŞTIĞI ORTAYA ÇIKTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ameliyat sonrası vücudunda gazlı bez unutuldu iddiası
74 views
24 Kasım 2021 - 23:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir’de özel bir hastanede sezaryen ile doğum yapan hastanın vücudunda sargı bezi unutulduğu ileri sürüldü.

Edinilen bilgi ve iddialara göre, İlayda A. (24) geçtiğimiz günlerde Nevşehir’deki Özel Versa Hastanesi’nde sezaryen ile doğum yaparak bir kız çocuğu dünyaya getirdi. 1 Gün hastanede yatan anne İlayda A., daha sonra taburcu edilerek evine gitti. Doğumun ardından evinde sık sık rahatsızlanan anne, aradan 1 hafta geçmeden tekrardan doğum yaptığı hastaneye başvurarak şikayetini dile getirdi. Yapılan tahliller sonucunda hastanın vücudunda ameliyat esnasında sargı bezi unutulduğu ve bundan kaynaklı da kana iltihap karıştığı ortaya çıktı. Annenin vücudundaki bez, farklı bir doktor tarafından çıkartıldı. Aldığı antibiyotikler yüzünden henüz 1 haftalık çocuğunu dahi emziremeyen İlayda A.; yaşanan bu olay sonrası psikolojik olarak büyük sıkıntılar yaşadığını belirtti. Hastaneden taburcu olmaya hazırlanan genç annenin yakınları; bu durumu büyük bir ihmal olarak değerlendirerek hem doktor, hem de hastane hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Hastaneden açıklama

Özel Versa Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Cem Işıktaş, iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, “Olayda adı geçen hastaya sezaryen ile doğum yaptırıldı. Bu arada kanamasını önleme amacıyla kendisinin de alabileceği küçük bir tampon uygulandı. Hastaya da bunun bilgisi ameliyathanede verildi. Daha sonra hasta ikinci kez hastanemize müracaat etti. O gün ben şehir dışında olduğum için hastaya diğer nöbetçi doktor arkadaşım müdahale etti. Hastaya ikinci gelişinde kesinlikle cerrahi bir müdahale yapılmamıştır. Hasta, hastanemize başvurduğunda hayatını tehdit edecek herhangi bir enfeksiyon kesinlikle yoktur. Hasta gözlem amacıyla hastanede yatırılmıştır. Gözlem sonrası herhangi bir sorun olmadığı görülerek taburcu edilmiştir. Bu olayda bahsi geçen batın bölgesinde gazlı bez unutulması olayı kesinlikle doğru değildir. Hastada hayatı tehdit edici bir enfeksiyon kesinlikle oluşmamıştır. Bütün tahlil sonuçları hastanemizde mevcuttur. Olayı kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.