Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçme suyu ana isale hatları yenileniyor

NEVŞEHİR BELEDİYESİ, 2000 EVLER, GÜZELYURT VE 15 TEMMUZ MAHALLELERİNDE SIK SIK SU KESİNTİLERİNE NEDEN OLAN İÇME SUYU ANA İSALE HATTINDAKİ ASBESTLİ SU BORULARINI DEĞİŞTİRİYOR. YAPILAN ÇALIŞMA İLE BİRLİKTE 30 YILI AŞKIN SÜREDİR KULLANILAN ASBESTLİ BORULAR DAHA SAĞLIKLI VE UZUN ÖMÜRLÜ YENİ NESİL BORULARLA DEĞİŞİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İçme suyu ana isale hatları yenileniyor
55 views
05 Mayıs 2021 - 17:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi, 2000 Evler, Güzelyurt ve 15 Temmuz Mahallelerinde sık sık su kesintilerine neden olan içme suyu ana isale hattındaki asbestli su borularını değiştiriyor. Yapılan çalışma ile birlikte 30 yılı aşkın süredir kullanılan asbestli borular daha sağlıklı ve uzun ömürlü yeni nesil borularla değişiyor.

Nevşehir’in problemli altyapısını güçlendirerek vatandaşlara daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlamak için şehrin birçok noktasında milyonlarca liralık altyapı çalışması gerçekleştiren Nevşehir Belediyesi, tam kapanma döneminde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Mahallelerdeki içme suyu hatlarını yenileyerek şehri Avrupa standartlarında modern bir altyapıya kavuşturan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehrin altını adeta ilmek ilmek örüyor.

Belediye ekipleri çalışmalarda sadece mahallelerdeki içme suyu ve abone hatlarını yenilemekle kalmıyor bir yandan da su depolarından mahallelere gelen içme suyu ana isale hatlarını da değiştiriyor. Altyapı çalışmalarını gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) son olarak su depolarından gelerek 2000 Evler, Güzelyurt ve 15 Temmuz Mahallelerindeki içme suyu şebekelerini besleyen İtfaiye Müdürlüğü yanından İl Jandarma Komutanlığı’na kadar uzanan içme suyu ana isale hattını yenilemek için çalışma başlattı. Bu bölgede bulunan ve sık sık arızalara neden olan eski asbestli borularının yerine 300 ve 350’lik yeni nesil polietilen borular döşeyen belediye ekiplerinin bu çalışması sayesinde asbestli boruların patlamasından kaynaklı su kesintileri son bulacak.

Belediye ekipleri çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak oluşturulan yeni ana isale hattını devreye sokacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.