Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kale bölgesi kentsel dönüşüm projesi için ihale tarihi belli oldu

NEVŞEHİR KALE ETRAFI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ ÇERÇEVESİNDE YERİNDE KONUT İSTEYEN HAK SAHİPLERİNE YÖNELİK GAZİ İLKOKULU ÇEVRESİNDE YAPILACAK OLAN KONUT VE DÜKKÂNLAR İÇİN TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ) TARAFINDAN 23 HAZİRAN 2021 TARİHİNDE İHALE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kale bölgesi kentsel dönüşüm projesi için ihale tarihi belli oldu
41 views
20 Mart 2021 - 13:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir Kale Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yerinde konut isteyen hak sahiplerine yönelik Gazi İlkokulu çevresinde yapılacak olan konut ve dükkânlar için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 23 Haziran 2021 tarihinde ihale gerçekleştirilecek.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıllarda Nevşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından hayata geçirilen Kale Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yerinde konut isteyen hak sahiplerine yönelik Gazi İlkokulu çevresinde yapılması planlanan ve yıllardır beklenen konutlar için ihale tarihinin belli olduğunu açıkladı. Eski Gazi İlkokulu çevresindeki yaklaşık 34 bin metrekare alan içerisinde 135 adet konut ile birlikte 18 adet dükkân ve bir sağlık ocağının yapılacağını belirten Savran, ayrıca bölgede gerekli altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarının da gerçekleştirileceğini bildirdi. Söz konusu konut, dükkân ve işyerlerinin yapımı için TOKİ tarafından 23 Haziran 2021 tarihinde ihalenin gerçekleştirileceğini ifade eden Savran, bölge mimarisine uygun olarak inşa edilecek olan konutların yapımına bu yıl içerisinde başlanacağını söyledi.

Savran, “Kale etrafındaki kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında evlerinin bulunduğu bölgeden konut isteyen vatandaşlarımızın uzun yıllardır beklediği ihale nihayet gerçekleşiyor. TOKİ tarafından söz konusu bölgeye yapılacak olan konutların ihalesi gerçekleştirilerek en kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanacak. Burada bölge mimarisine uygun çok özel bir proje uygulanacak. Uzun yıllardır heyecanla beklenen bu projenin nihayet hayata geçmesinde büyük destekleri olan başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere, Valimiz İnci Sezer Becel’e, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a, Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe ve AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran’a teşekkür ediyorum. Şehrimize, hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.