Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kapadokya’da atlı jandarma ekipleri devriyeye başladı

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ KÜLTÜR TURİZM MERKEZLERİNDEN KAPADOKYA’DA YAZ BOYUNCA MİLLİ PARKLARDA VE TURİSTİK MEKANLARDA YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAK OLAN ATLI JANDARMA TİMLERİ BUGÜN İTİBARIYLA DEVRİYEYE BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kapadokya’da atlı jandarma ekipleri devriyeye başladı
82 views
01 Nisan 2021 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’nin önemli kültür turizm merkezlerinden Kapadokya’da yaz boyunca milli parklarda ve turistik mekanlarda yerli ve yabancı turistlerin güvenliğini sağlayacak olan atlı jandarma timleri bugün itibarıyla devriyeye başladı.

Nevşehir İl Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı (JAKEM) atlı devriyesi, Türkiye’nin önemli doğal mirasları arasında yer alan Göreme Milli Parkı’nın yanı sıra, Avanos ve Ürgüp ilçelerinde jandarma komutanlıkları sorumluluk bölgelerinde halkın ve turistlerin can ve mal güvenliğini sağlamak için de görev yapıyor. Özel eğitimli astsubay ve uzman jandarmalardan oluşan atlı jandarma timleri, yabancı dil bilenler arasından özel olarak seçiliyor. Atlı Jandarma timler kapkaç ve hırsızlık gibi olaylara anında müdahale edebiliyor. Her timde, iç güvenlik hizmetlerinde kullanılabilecek özel eğitimli 3 at yer alıyor. Atlar, uzmanlar tarafından İl Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda eğitiliyor. Safkan İngiliz atlarının yanı sıra Hollanda ırkı atlar, Nevşehir’de 17 yıldan beri Jandarma Genel Komutanlığına bağlı olarak görev yapıyor. Jandarma ekiplerinin atlı devriye uygulaması, Kapadokya bölgesini ziyaret amacıyla gelen yerli ve yabancı turistler ile bölgeye günü birlik gelen tatilciler tarafından memnunlukla karşılanıyor

Arazilerin yapısı nedeniyle motorlu devriye araçlarının giremediği vadilerde, turistik mekanlarda yerli ve yabancı turistlere güvenlik hizmeti veren Atlı birlikler, günde ortalama 9 saat görev yapıyor. Atlı jandarma timleri, olası suçlara karşı caydırıcı nitelik de taşıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.