Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kapadokya’da motosikletçiler yemin töreni düzenledi

TURK RİDERS CHOPPPER CLUP’YA KAPADOKYA’DA 5 MOTOSİKLET TUTKUNU ÜYE OLMAK İÇİN BAŞVURU YAPMASININ ARDINDAN KULÜP TARAFINDAN KABUL EDİLEN ÜYELİKLERİNİN YERİNE GETİRİLMESİ İÇİN NEVŞEHİR’İN ÜRGÜP İLÇESİNE BAĞLI DEVRENT VADİSİNDE YEMİN TÖRENİ DÜZENLENDİ. TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ İLLERİNDEN YAKLAŞIK 150 MOTOSİKLETÇİNİN KATILDIĞI YEMİN TÖRENİNDE NEVŞEHİR’DE BULUNAN 5 MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ TÜRK BAYRAĞI ÜZERİNDE YEMİN EDEREK KULÜBE ÜYELİKLERİ KABUL EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kapadokya’da motosikletçiler yemin töreni düzenledi
89 views
12 Haziran 2021 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde Adana’da bir grup motosiklet sever tarafından kurulan Turk Riders Chopper Clup için yeni katılan üyeleri için yemin töreni düzenlendi.

Turk Riders Choppper Clup’ya Kapadokya’da 5 motosiklet tutkunu üye olmak için başvuru yapmasının ardından kulüp tarafından kabul edilen üyeliklerinin yerine getirilmesi için Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Devrent Vadisinde yemin töreni düzenlendi. Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 150 motosikletçinin katıldığı yemin töreninde Nevşehir’de bulunan 5 motosiklet sürücüsü Türk Bayrağı üzerinde yemin ederek kulübe üyelikleri kabul edildi. Nevşehir’de motosiklet tutkunu 5 kişinin yemin etme törenin ardından kulüp geleneği olarak diğer üyelerden sırasıyla dayak yemesi ise renkli görüntülere neden oldu.

Turk Riders Chopper Clup Başkanı Ruhsati Tiraş burada yaptığı açıklamada, “Kapadokya’da kulübümüze katılmak için müracaat eden arkadaşları kulübümüze üye yapmak için buraya geldik” dedi. Tiraş, “Türkiye’de bütün hobi yapan motosiklet kullanıcıları gibi Adana’da kurulduktan sonra Türkiye’nin muhtelif illerine 30’a yakın ile dağılmış bir motosiklet kulübüdür. Bugün burada olmamızın sebebi pandemiden mütevellit biraz gevşeyen yasaklardan sıkılan arkadaşlar evlerinden kalktılar buraya geldiler. Hem buranın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etmek hem evlerinden biraz uzaklaşmak amacıyla geldik. Ama buraya gelmemizin yani Nevşehir’e gelmemizin en büyük motosiklet seven arkadaşların kulübümüzde yelek giyen arkadaşların aramıza katılmak için müracaatları değerlendirildi. Ve müracaatta bulunan arkadaşların aramızda olmasına karar verildi. Bugün de Kapadokya’da bu kuruluşu yaptık. Artık biz her sene de Kapadokya’ya geleceğiz” dedi.

“Ataerkil toplum olarak geleneklerimize bağlıyız”

Turk Riders Chopper Clup Başkanı Ruhsati Tiraş aralarına yeni katılan üyeler için düzenlenen yemin töreni ile ilgili olarak ise biz ataerkil toplumumuzun geleneklerine bağlı bir kulübüz dedi. Tiraş, “Şimdi bizim kulübümüzde disiplin çok önemlidir. Ve ettiğiniz yemine sadık kalarak kulübünüze sorumluluğunuzu yerine getirerekten ciddi bir şekilde ölmemek veya sakat kalmamak için sürdüğümüz motordan evimize sağ salim varmak amacımız. Şimdi bizim yaptığımız işler sadece sürüşlerde değil. Normalde giyim kuşamımızda, oturmamızda, kalkmamızda adımızdan da anlaşıldığı gibi kendimizi ataerkil toplumumuzun geleneklerine bağlıyız. Bizde ne vardır. Yapacak mısın yapacaksın, yemin edersin yaparsın bizim yeminimizde bu şekildedir” diye konuştu.

Kapadokya Kulüp Başkanı olarak göreve başlayan Kenan Tekin ise açıklamasında, “Kapadokya bölgesinde 150 motosiklet sürücüsü ile birlikte beraberinde 250 kişiyi 3 gün boyunca Kapadokya bölgemizde misafir ettik. Memleketimizi, Kapadokya’mızı en güzel şekilde tanıtmaya çalıştık. İnşallah her yıl bu etkinliğini ilerleyen yıllarda da sürdürmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.