Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kapadokya’nın ’uzaydan görülen figürleri’ havadan görüntülendi

HEYKELTIRAŞ ROGERS, 13 ÜLKEYİ KAPSAYAN “HAYATIN RİTMİ PROJESİ” KAPSAMINDA FARKLI ÜLKELERDE İNSAN YAŞAMINDAN İZLER TAŞIYAN FİGÜRLER YAPTI. PROJE KAPSAMINDA TÜRKİYE’DE NEVŞEHİR’İN GÖREME BELDESİNDEKİ KARADAĞ’IN FARKLI NOKTALARINDA ÇALIŞMA YAPAN ROGERS, BÖLGENİN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ SEMBOLLER HALİNDE ESERLERİNE YANSITTI. HEYKELTIRAŞ ROGERS TARAFINDAN BÖLGEDE “AT, KİBELE HEYKELİ, DÜVEN TAŞI, KUŞ, HAYAT AĞACI, TAŞ DEVRİ VE İLK TAPINAK” ADINI VERDİĞİ FİGÜRLER YER ALIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kapadokya’nın ’uzaydan görülen figürleri’ havadan görüntülendi
31 views
22 Mart 2021 - 9:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kapadokya’da Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers tarafından 2007 ve 2009 yılında yapılan figürler, gökyüzünden görülebilen özelliğini taşırken havadan dron ile görüntülendi.

Heykeltıraş Rogers, 13 ülkeyi kapsayan ’Hayatın Ritmi Projesi’ kapsamında farklı ülkelerde insan yaşamından izler taşıyan figürler yaptı. Proje kapsamında Türkiye’de Nevşehir’in Göreme beldesindeki Karadağ’ın farklı noktalarında çalışma yapan Rogers, bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini semboller halinde eserlerine yansıttı. Heykeltıraş Rogers tarafından bölgede ’at, Kibele heykeli, düven taşı, kuş, hayat ağacı, taş devri ve ilk tapınak’ adını verdiği figürler yer alıyor. Bölgeye hakim tepelerden görülebilen figürler, zorlu ulaşım imkanları nedeniyle sınırlı sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Avusturalyalı heykeltıraş Andrew Rogers tarafından yapılan heykeller drone ile havadan görüntülendi.

Avustralyalı ünlü heykeltıraş Andrew Rogers tarafından yapılan figürler Google Earth’te görülebiliyor. Dünyada ’Kainata taşlarla fısıldayan adam’ olarak da bilinen Rogers’in, daha önce yaptığı eserler arasında İsrail Arava Çölü, Şili Atacama Çölü, Bolivya Altiplano Bölgesi, Sri Lanka Krunegala Bölgesi, Avustralya’nın Geelong yöresi, İzlanda’nın Akureyri noktası, Çin’deki Gobi Çölü’nde ve Hindistan’daki dev figürler yer alıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.