Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kapadokya’ya uçakla gelmek serbest, balon ile uçmak yasak

TÜRKİYE’NİN PERİBACALARI VE EŞSİZ GÜZELLİKTEKİ VADİLERİ, SICAK HAVA BALONCULUĞU, YERALTI ŞEHİRLERİ İLE ÜNLÜ TURİZM MERKEZLERİNDEN KAPADOKYA BÖLGESİNDE 29 NİSAN TARİHİNDE BAŞLAYAN TAM KAPANMAYLA BİRLİKTE NEVŞEHİR VALİLİĞİ TARAFINDAN BALON UÇUŞLARI İPTAL EDİLDİ. BÖLGEDE BALON UÇUŞLARININ İPTAL EDİLMESİNİN ARDINDAN BÖLGEYİ ZİYARETE GELEN YABANCI TURİSTLERDE OTEL REZERVASYONLARINI İPTAL ETTİRMEYE BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kapadokya’ya uçakla gelmek serbest, balon ile uçmak yasak
64 views
01 Mayıs 2021 - 12:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’nin peribacaları ve eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde 29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanmayla birlikte Nevşehir Valiliği tarafından balon uçuşları iptal edildi. Bölgede balon uçuşlarının iptal edilmesinin ardından bölgeyi ziyarete gelen yabancı turistlerde otel rezervasyonlarını iptal ettirmeye başladı.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Yakup Dinler açıklamasında, Kapadokya bölgesine bu zor dönemde gelen turistlerin yüzde 80’nin balon turları için geldiğini balon turlarının iptal edilmesiyle birlikte bölgede ciddi iptaller yaşandığını belirtti. TÜROFED Başkan Yardımcısı Yakup Dinler, “Kapadokya bölgesi olarak aslında 2021 yılına iyi başlamıştık. Bölgemize Rus ve Ukraynalı turistler gelmeye başladı. Güzel bir hareketlenme vardır. Fakat önce Rusya’nın uçuşları kapatması daha sonrasında yerli turiste gelen tam kapama bizi sadece aşağı yukarı Ukraynalı turistler ile baş başa bıraktı. Ukraynalı turist Kapadokya bölgesinde belli başlı bir hareketlilik sağlıyordu. Özellikle balon turları bu hareketlilik için çok büyük etkendi. Çünkü gelen misafirlerin yüzde 80’i balona binmek için bölgemize geliyordu” dedi.

KAPTİD Başkanı Ölmez: “Antalya denizsiz, Kapadokya balonsuz olmaz”

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Teyfik Ölmez’de açıklamasında nasıl ki Antalya denizsiz olmaz ise Kapadokya’da balonsuz olmaz dedi. Ölmez, “Maalesef balonlarla beraber iptaller gelmeye başladı. Aldığımız bilgilere göre Kapadokya’daki küçük otellerde ciddi iptaller yaşanıyor. Nevşehir Valisinin almış olduğu kararla beraber balon uçuşları iptal edildi. Aslında biz Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne bağlıydık. Fakat yerel yönetim balon uçuşlarına maalesef izin vermedi. Balon turlarının uçuşlarına izin verilmemesinin ardından otellerde ciddi iptaller başladı. Çünkü Kapadokya balonsuz olmuyor. Antalya denizsiz olmuyorsa Kapadokya da balonsuz olmaz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.