Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir’de 300 çöp konteynerinin dağıtımı tamamlandı

CADDELERİ VE SOKAKLARI TEMİZ BİR NEVŞEHİR İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN NEVŞEHİR BELEDİYESİ, ANA ARTERLER VE MAHALLELERDEKİ ÇÖP TOPLAMA KONTEYNERLERİNİ YENİLEMEYİ SÜRDÜRÜYOR. BU KAPSAMDA EVSEL ATIKLARIN DAHA HIZLI VE SAĞLIKLI TOPLANMASI İÇİN ALINAN 300 YENİ ÇÖP KONTEYNERİN MAHALLERE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Nevşehir’de 300 çöp konteynerinin dağıtımı tamamlandı
27 views
06 Mart 2021 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Caddeleri ve sokakları temiz bir Nevşehir için gece gündüz çalışan Nevşehir Belediyesi, ana arterler ve mahallelerdeki çöp toplama konteynerlerini yenilemeyi sürdürüyor. Bu kapsamda evsel atıkların daha hızlı ve sağlıklı toplanması için alınan 300 yeni çöp konteynerin mahallere dağıtımı gerçekleştirildi.

Temiz bir çevre için kentin her köşesinde çalışmalarını titizlikle sürdüren Nevşehir Belediyesi, mahallelerde bulunan yeraltı ve yer üstü çöp konteynerlerinin sayısını arttırıyor.

Evsel atıkların daha hızlı ve sağlıklı toplanması için başta ana arterler olmak üzere çeşitli mahallerde kullanılmak amacıyla turkuaz renkte 300 adet yeni yer üstü çöp konteyneri alan Nevşehir Belediyesi, konteynerlerin dağıtımını tamamladı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çeşitli mahallelerde bulunan mavi renkteki geri dönüşüm kutularının yanına evsel atıkların atılması için yeni çöp konteynerlerini yerleştirdi.

Kağıt, metal ve plastik gibi materyallerin yeniden ekonomiye kazandırılması için şehrin farklı mahallelerine mavi renkli yeni nesil geri dönüşüm kutuları yerleştiren Nevşehir Belediyesi, bu materyalleri kaynağında ayrı topluyor.

Vatandaşların geri dönüşüme kazandırılacak cam, kağıt, metal gibi materyallerin dışındaki evsel atıkları gri ve turkuaz renklerindeki konteynerlere atmalarının şehirde geri dönüşüm projesinin sağlıklı yürütülebilmesi açısından büyük önem arz ettiğini belirten belediye yetkilileri, bu konuda vatandaşlardan daha duyarlı davranmalarını istedi.

Geri dönüşüm işleminin en önemli basamağının kaynakta ayırtma ve ayrı toplama oluşturduğunu belirten Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, geri dönüşüm kutularına evsel atıkların atılmasının büyük bir sorun oluşturduğunu kaydederek vatandaşların evsel atıklarını gri ve turkuaz çöp konteynerlerine atmalarını istedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.