Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

NEVÜ öğrencileri yeni doğum yapan köpeğe ve yavrularına sahip çıktı

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ HAYVANLARI KORUMA VE YAŞATMA KULÜBÜ (NEVÜ HAYKOR) ÖĞRENCİLERİ, SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE ÜNİVERSİTENİN MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ ÖNÜNDEKİ BULUNAN BAHÇEDE ÇALILIKLARI İÇERİSİNE DOĞUM YAPAN ANNE KÖPEK VE YAVRULARINA SAHİP ÇIKARAK KENDİLERİNİ SICAK YUVAYA KAVUŞTURDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
NEVÜ öğrencileri yeni doğum yapan köpeğe ve yavrularına sahip çıktı
27 views
28 Ocak 2022 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Hayvanları Koruma ve Yaşatma Kulübü (NEVÜ Haykor) öğrencileri, yeni doğum yapan anne köpek ve yavrularına sahip çıktı.

NEVÜ HAYKOR öğrencileri, soğuk kış günlerinde üniversitenin Mühendislik-Mimarlık Fakültesi önündeki bulunan bahçede çalılıkları içerisine doğum yapan anne köpek ve yavrularına sahip çıkarak kendilerini sıcak yuvaya kavuşturdu. NEVU Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersan Kabalcı’nın ve Memur Nadir Dirican’ın, Atçılık – Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Uğur Ödek ve Veteriner Hekimi Hasan Hüseyin Altuntaş’ın destekleriyle hazırlanan köpek kulübesine öğrenciler tarafından yerleştirilen anne köpek ve yavrularının ayrıca bakımları da gönüllü olarak yapılıyor. Bu soğuk kış günlerinde anne köpek ve yavruları dışında da sokakta hayatta kalma mücadelesi veren diğer canlar içinde günlük besleme turları yapan ve kendi çabalarının yeterli olmadığını belirten öğrenciler, bütün toplumun duyarlı olması gerektiğini bu yüzden herkesin evlerinin önüne bir kap su ve bir kap mama koymaları yönünde de çağrıda bulundular. Öğrenciler ayrıca, her konuda NEVÜ Haykor Kulübü etkinliklerinde desteklerini esirgemeyen NEVÜ rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’e de teşekkürlerini ilettiler.

Unutulmamalıdır ki soğuk havalarda sokakta yaşayan kediler 6 saat, köpekler ise 17 saat aç kalırlarsa donarak ölmektedirler. Çünkü sokak hayvanlarının vücut sistemlerinin ancak yemek yiyerek ısı üretebilirler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.