Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

NEVÜ’de Ortak Akıl Çalıştayı düzenlendi

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (NEVÜ) DOĞAL VE KÜLTÜREL MİRAS TURİZMİ İHTİSASLAŞMA KOORDİNATÖRLÜĞÜ’NÜN YÜRÜTÜLECEK PROJELER VE İZLENECEK YOL HARİTASINI OLGUNLAŞTIRMAYA YÖNELİK ORTAK AKIL ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
NEVÜ’de Ortak Akıl Çalıştayı düzenlendi
18 views
10 Ocak 2022 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Doğal ve Kültürel Miras Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün yürütülecek projeler ve izlenecek yol haritasını olgunlaştırmaya yönelik ortak akıl çalıştayı düzenlendi.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin başkanlığında, Rektör Danışmanı ve İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Cansız’ın moderasyonunda NEVÜ Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Uygulama Oteli’nde yapılan çalıştaya; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ve Prof. Dr. Serkan Şahinkaya, Kapadokya Teknopark, Fakülte, MYO ve Enstitü Yetkilileri, İhtisaslaşma Koordinatörlüğü çalışanları ile ilgili araştırma görevlileri katıldı. Çalıştay’ın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, ihtisaslaşma ile bir taraftan NEVÜ’nün kapasitesini geliştirirken diğer taraftan Kapadokya Bölgesi’nde sürdürülebilir doğal ve kültürel miras turizmin gelişimine katkı sağlayacaklarını, dijitalleşme, Ar-Ge ve yenilik, eğitim ve danışmanlık alanlarında geliştirilecek proje ve faaliyetlerle sektörü destekleyeceklerini ve bu bağlamda Nevşehir Valiliği, Belediyeler, Alan Başkanlığı, Ahiler Kalkınma Ajansı, Müzeler ve ilgili sektör temsilcileriyle yakın iş birliği içerisinde olacaklarını dile getirdi.

Toplantıda, ihtisas alanına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile YÖK Başkanlığı için hazırlanacak ’Strateji ve Yol Haritasının’ çerçevesi ve temel prensipleri katılımcılarla paylaşılarak bir ortak akıl çalışması yapıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.