Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

NEVÜ’den ’Masal Anlatıcılığı Etkinliği ve Sertifika’ Programı

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (NEVÜ) SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU (SHMYO), ÇOCUK EĞİTİMİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (NEVÜÇOCUK) İLE SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (NEVSEM) İŞBİRLİĞİNDE, ‘MASAL ANLATICILIĞI ETKİNLİĞİ VE SERTİFİKA PROGRAMI’ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
NEVÜ’den ’Masal Anlatıcılığı Etkinliği ve Sertifika’ Programı
37 views
29 Aralık 2021 - 16:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO), Çocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (NEVÜÇOCUK) ile Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVSEM) işbirliğinde, ‘Masal Anlatıcılığı Etkinliği ve Sertifika Programı’ etkinliği düzenlendi.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda düzenlenen etkinliğe; NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Şahinkaya, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kamuran Özdil, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ayşe İspirli Turan, Çocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ali Meydan, Çocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Sevtap Köprülü, NEVSEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Durmaz ve NEVSEM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emin Tamer Yenen, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. Etkinliğin açılışında konuşan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ayşen Tükel, masalın Türk kültüründeki önemi ve masal anlatıcılığı becerisinin çocuk gelişimi öğrencilerinin mesleki gelişimine sağladığı katkılarına değindi. Tükel ayrıca vermiş oldukları desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin ve yönetimine, masal anlatıcılığı etkinliği ile sertifika programının gerçekleştirilmesinde işbirliklerinden dolayı NEVÜÇOCUK Müdürü Prof. Dr. Ali Meydan, NEVSEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Durmaz ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kamuran Özdil’e teşekkür etti.

NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Şahinkaya’nın Kurs Eğitmeni Öğretmen Besime Beste Keçeci’ye, programı organize eden Öğr. Gör. Ayşen Tükel’e ve etkinlikte görev alan Yasin Karaevli’ye teşekkür belgelerini vermesinin ardından etkinlik, öğrencilerin saz ve masal dinletisi ile devam etti. Etkinlik, Öğretmen Besime Beste Keçeci tarafından düzenlenen 6 saatlik masal anlatıcılığı kursunu başarı ile tamamlayan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programından 145 öğrenciye sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.