Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğrenciler, Kapadokya Bölges’ni tanıyor

NEVŞEHİR’DE, 7 VE 8. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN YAŞADIKLARI KAPADOKYA BÖLGESİNDEKİ TARİHİ VE KÜLTÜREL ALANLARI GEZİP TANIMALARINI SAĞLAMAK AMACIYLA “KENTİMİZİ-KENDİMİZİ TANIYORUZ PROJESİ” DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrenciler, Kapadokya Bölges’ni tanıyor
14 views
03 Ocak 2022 - 14:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir’de, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin yaşadıkları Kapadokya bölgesindeki tarihi ve kültürel alanları gezip tanımalarını sağlamak amacıyla ’Kentimizi-Kendimizi Tanıyoruz Projesi’ devam ediyor.

Nevşehir Valiliği öncülüğünde Nevşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, Türk Kızılay Nevşehir Şubesi ve Nevşehir Rehberler Odası tarafından gerçekleştirilen ’Kend(t)imizi Tanıyoruz’ projesi kapsamında: 2021 yılında Nevşehir Merkez ilçeye bağlı Okullar başta olmak üzere ilçe ve köy okullarında eğitim gören 5 bin 185 öğrenci Kapadokya’nın tarihi turistik ve kültürel miras unsurlarını yakından tanıdı. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel yaptığı açıklamada; “Yedi ilçemizde eşzamanlı olarak başlattığımız proje kapsamında, ilçelerindeki öğrencilerde, ilçelerinin tarihi kültürel mekânlarını ziyaret edecekler. Neden böyle bir proje başlattık. Öncelikle onu izah etmek istiyorum. Biliyorsunuz her tarafı tarih olan, kültür olan bir kentte yaşıyoruz ve bu kentte okuyan 50 binin üzerinde öğrencimiz var. Ama şunu fark ettik gençlerimizin özellikle kendilerine en yakın olan yerlerde bile bu mekânları görmediklerini ziyaret etmediklerini gördük. Eğitimin bir parçası haline getirmek bu gezileri aynı zamanda da şehrimizi gençlerimize tanıtmak suretiyle gönüllü turizm elçileri yetiştirmek, rehberler yetiştirmek. Projenin amacı, ilimizde öğrenim gören öğrencilerin, yaşadıkları yerdeki kültürel miras unsurlarının tanıtılması suretiyle, sosyal becerilerini geliştirmektir. Bu minvalde ’Kend(t)imizi tanıyoruz’ projemiz ile Nevşehir il merkezi ve 7 ilçemizde Milli Eğitim Müdürlüklerimize bağlı okullarda 7. ve 9. sınıflarda öğrenim gören öğrencilere, yaşadığı yerdeki dini, sanatsal, turistik, tarihi ve kültürel miras unsurlarını tanıtmak suretiyle öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek” dedi.

Devam eden proje kapsamında 2021 yılında 5 bin 185 öğrenci yaşadığı yerdeki tarihi ve turistik mekânları gezerek yakından tanıma fırsatı buldu. 2022 yılında da devam edecek proje kapsamında toplam 8 bin 225 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.