Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rektör yardımcısı kadın muhabiri böyle fırçaladı

NEVŞEHİR’DE YEREL MEDYADA GÖREVLİ OLAN FULDA SARIYER İLE PROGRAM SONRASINDA NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. MUSTAFA HİLMİ ÇOLAKOĞLU İLE YAPTIĞI RÖPORTAJDA REKTÖR PROF. DR. SEMİH AKTEKİN’İN NEDEN PROGRAMA KATILMADIĞI YÖNÜNDE Kİ SORUSU KARŞISINDA MUHABİRİ AZARLAYAN REKTÖR YARDIMCISI ÇOLAKOĞLU TUTUMUNU RÖPORTAJ BİTİMİNE KADAR SÜRDÜRDÜ. ÇOLAKOĞLU RÖPORTAJDA, “ BUNU SORMAMIŞ OLUN HOCAM. AMAÇLI BİR SORU. BUNLAR AMAÇLI ŞEYLER BUNLARI KONUŞURUZ. BEN REKTÖR YARDIMCISI OLARAK BURADA VARIM. BEN REKTÖR VEKİLİYİM” DİYE KONUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Rektör yardımcısı kadın muhabiri böyle fırçaladı
104 views
27 Mayıs 2021 - 9:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Engelsiz Üniversite birimi tarafından Gülşehir ilçesindeki Karavezir İlkokuluna “Gökkuşağı” projesi kapsamında kütüphane kuruldu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ise kadın muhabiri sorduğu soru nedeniyle azarladı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Engelsiz Üniversite birimi tarafından Gülşehir ilçesindeki Karavezir İlkokuluna “Gökkuşağı” projesi kapsamında kütüphane kuruldu. Yerel medyada görev yapan Fulda Sarıyer, program sonrasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ile bir röportaj yaptı. Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’in neden programa katılmadığı sorusu üzerine muhabir Fulda Sarıyer’i azarlayan Rektör Yardımcısı Çolakoğlu, tutumunu röportaj bitimine kadar sürdürdü. Çolakoğlu, “Bunu sormamış olun hocam. Amaçlı bir soru. Bunlar amaçlı şeyler, bunları konuşuruz. Ben rektör yardımcısı olarak burada varım. Ben rektör vekiliyim” diye konuştu.

Yaşadığı o anların şokunu atlatamayan gazeteci Fulda Sarıyer, “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından programa davet edildik. Gittiğimiz davette programı çektik. Her şey gayet güzeldi. Programa katılan öğrenciler ve vatandaşlar NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i sordular. Bizde program sonrasında Rektör Yardımcısı Çolakoğlu’na programı sorduk ve ardından ise rektörü sorduk. Rektörümüz programa neden katılmadı diye sorduk. Bana çok sert bir şekilde tepki gösterdi. Ben 3 yıldır muhabirlik yapıyorum. Bu tarz bir olayla hiç karşılaşmamıştım. Tamamen sözlü mobing uygulandı. Gerçekten korktum. Korktuğum anlar ise zaten kameraya da yansıdı” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.