Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Savcı cani koca için 3 ayrı suçtan ceza talep etti

NEVŞEHİR’DE AĞUSTOS AYINDA BOŞANMAK İSTEDİĞİ KOCASI TARAFINDAN 11 EL ATEŞ EDİLEREK ÖLDÜRÜN FATMA ESRA DİRLİK’İN EŞİ MUSTAFA DİRLİK NEVŞEHİR 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE İKİNCİ KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI. KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA MAHKEME SALONUNA AVUKATLAR VE FATMA ESRA DİRLİK’İN BABASI ALINDI. EŞİNİ ÖLDÜREN MUSTAFA DİRLİK, NEVŞEHİR E TİPİ KAPALI CEZAEVİNDEN SEGBİS SİSTEMİ ÜZERİNDEN DURUŞMAYA KATILIRKEN, ALDATILDIĞINI İDDİA EDEREK SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ. SAVCI EŞİNİ ÖLDÜREN KOCA İÇİN EŞİ KASTEN ÖLDÜRME, MALA ZARAR VERME VE CEBİR KULLANARAK KİŞİNİN HÜRRİYETİNİ YOKSUN KILMA SUÇLARINDAN CEZALANDIRILMASINI TALEP ETTİ. SANIK EŞİNİN AVUKATI SAVUNMA VERMEK ÜZERE MAHKEMENİN ERTELENMESİNİ TALEP ETMESİNİN ÜZERİNE MAHKEME 16 TEMMUZ TARİHİNE ERTELENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Savcı cani koca için 3 ayrı suçtan ceza talep etti
55 views
28 Mayıs 2021 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir’de Ağustos 2020 tarihinden boşanmak istediği kocası tarafından 11 el ateş edilerek öldürülen Fatma Esra Dirlik’in eşi Mustafa Dirlik ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Nevşehir’de Ağustos ayında boşanmak istediği kocası tarafından 11 el ateş edilerek öldürün Fatma Esra Dirlik’in eşi Mustafa Dirlik Nevşehir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ikinci kez hakim karşısına çıktı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında mahkeme salonuna avukatlar ve Fatma Esra Dirlik’in babası alındı. Eşini öldüren Mustafa Dirlik, Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinden SEGBİS sistemi üzerinden duruşmaya katılırken, aldatıldığını iddia ederek suçlamaları kabul etmedi. Savcı eşini öldüren koca için eşi kasten öldürme, mala zarar verme ve cebir kullanarak kişinin hürriyetini yoksun kılma suçlarından cezalandırılmasını talep etti. Sanık eşinin avukatı savunma vermek üzere mahkemenin ertelenmesini talep etmesinin üzerine mahkeme 16 Temmuz tarihine ertelendi.

Mahkeme çıkışı açıklamada bulunan Avukat Sema Yurtbilir Yavuz, 16 Temmuz tarihinde yapılacak olan duruşmada kararın açıklanmasını bekliyoruz dedi. Yurtbilir Yavuz, “Bugün aslında yeni bir duruşma tarihi verildi. Çünkü savcı mütalaasını açıkladı. Mütalaaya karşı savunma verilmek üzere süre talep edildi. Bu yüzden 16 Temmuz tarihine yeniden gün verildi. Mütalaa da tabi ki eşi kasten öldürme, mala zarar verme ve cebir kullanarak kişinin hürriyetini yoksun kılma suçundan cezalandırma talep edildi. Bakalım 16 Temmuz’da karar çıkacağını bekliyoruz. Biz tabi ki her kadın cinayetinde olduğu gibi bu yargılamada da en yüksek ceza verilmesini istiyoruz ve bunu bekliyoruz” dedi.

Baba Süleyman Yiğit ise mahkeme çıkışı açıklamasında savcının mütalaasından memnun olduklarını ifade ederken en ağız cezanın verilmesini beklediklerini ifade etti. Yiğit, “Savcının mütalaasından memnunuz. Adaletin yerini bulması için savcının dosyayı takip etmesi bizleri mutlu etti. Bizlerin yapacağı bir şey yok. Kızım haksız bir yere namussuzlukla suçlanıyor. Bir insan kızımı düşünmüyorsa iki çocuğunu düşünmesi gerekiyor. Kızım namussuz olmuş olsaydı ben zaten burada olmazdım. Adliyeye de gelmezdim, dava da açmazdım. Bizim beklentimiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.