Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sınavlarına girecek öğrenciler için ücretsiz olarak soru bankası dağıtacak

NEVŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI (LGS) VE TEMEL YETERLİLİK TESTİ (TYT) SINAVLARINA GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN ÜCRETSİZ OLARAK SORU BANKASI DAĞITACAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sınavlarına girecek öğrenciler için ücretsiz olarak soru bankası dağıtacak
45 views
28 Aralık 2021 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi tarafından Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavlarına girecek öğrenciler için ücretsiz olarak soru bankası dağıtacak. 8. ve 12. sınıf öğrencileri için hazırlanan sınav hazırlık setlerin dağıtımı önümüzdeki günlerde il merkezindeki tüm okullarda gerçekleştirilecek.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Liseye Geçiş Sistemi (LGS) sınavlarına girecek olan öğrencilerine destek amacıyla soru bankası ve konu anlatımı seti hazırlandı. Profesyonel eğitimciler tarafından hazırlanan LGS seti içerisinde Soru Bankası ve Konu Anlatımı yer alıyor. Öğrenciler, setlerdeki soru bankası içerisindeki testlerde yer alan kodu akıllı telefon ve tabletlere okutarak video çözümüne de anında ulaşabilecek. Soru Bankası yanında yine 8. Sınıf öğrencileri için bir de tüm dersler için konu anlatımı dağıtılacak. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin yer aldığı kitapta bulunan video çözümler öğrencilerin soru çözme tekniklerini geliştirmesini sağlayacak. LGS hazırlık setleri önümüzdeki günlerde il merkezindeki okullarda eğitimlerini sürdüren 2 bin 250 öğrenciye ücretsiz olarak ulaştırılacak.

Nevşehir Belediyesi tarafından üniversite için TYT sınavlarına hazırlanan 2 bin 150 öğrenci için ise Tüm Dersler Soru Bankası hazırlandı. İçerisindeki tüm testlerin MEB kazanımlarına uygun başlıklar altında hazırlandığı soru bankasında testler, öğrencilerin konuyu iyi öğrenip öğrenemediğini kolayca tespit edebilmesi amacıyla değişik soru tipleriyle çeşitlendirildi. Her konunun sorularının kazanımları öğrenme sırasına göre oluşturulduğu soru bankasında ayrıca her sayfanın orta sütununda öğrenciye soruları çözmesinde rehber olacak bilgilere ve örnek soru çözümlerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.