Nevşehir Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni Mahallede içme suyu hattı yenileniyor

NEVŞEHİR İL MERKEZİNDE KONUT VE İŞYERİ SAYISININ EN YOĞUN OLDUĞU MAHALLELERDEN BİRİ OLAN YENİ MAHALLE’DE NEVŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BAŞLATILAN ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR. ÇALIŞMALAR ÇERÇEVESİNDE SU KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN MAHALLEDE 30 YILI AŞKIN SÜREDİR KULLANILAN ESKİ SU BORULARI DAHA SAĞLIKLI VE UZUN ÖMÜRLÜ YENİ NESİL POLİETİLEN BORULAR İLE DEĞİŞTİRİLİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yeni Mahallede içme suyu hattı yenileniyor
70 views
02 Ağustos 2021 - 10:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nevşehir il merkezinde konut ve işyeri sayısının en yoğun olduğu mahallelerden biri olan Yeni Mahalle’de Nevşehir Belediyesi tarafından başlatılan altyapı çalışmaları sürüyor. Çalışmalar çerçevesinde Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri tarafından mahallede 30 yılı aşkın süredir kullanılan eski su boruları daha sağlıklı ve uzun ömürlü yeni nesil polietilen borular ile değiştiriliyor.

Nevşehir Belediyesi, Yeni Mahalle’de sık sık yaşanan su kesintileri ve binaların yüksek katlarında oturan vatandaşların su basıncının düşüklüğünden kaynaklanan şikâyetlerini gidermek için harekete geçti. Mahalledeki Lise Caddesi, Sahil Sokak ve Okul Sokak’ta 30 yılı aşkın süredir kullanılan eski pik borulardan oluşan içme suyu hattını değiştirmek için çalışmalarına başlayan Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, demir pik borular yerine daha sağlıklı ve uzun ömürlü yeni nesil polietilen borular döşüyor.

Çalışmaların tamamlanması ile birlikte modern bir altyapıya kavuşturulacak olan Yeni Mahalle’de bundan böyle altyapıdan kaynaklı su kesintileri ve yüksek katlardaki su basıncı sorunu yaşanmayacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.